foto1
foto1
foto1
foto1
foto1Po Sylwestrze Biblijnym

Zgodnie z przyjętą formą działalności Apostolatu Biblijnego Polskiej Prowincji Zgromadzenia Słowa Bożego, w dniach 30 XII 2015 – 2 I 2016 odbył się „Biblijno-Filozoficzny Sylwester”.

W tym kursie rekolekcyjnym, zorganizowanym pod tytułem „Godność i biblijna symbolika ciała ludzkiego”, uczestniczyło dziesięć osób. Nasze spotkanie sylwestrowe odbyło się w Klasztorze Sióstr Wspomożycielek Dusz Czyśćcowych w Sulejówku koło Warszawy.

Szczególną wdzięczność pragnę wyrazić Gospodyniom. Siostry Wspomożycielki przyjęły nas z wielką serdecznością i gotowe były udzielić wszelkiej potrzebnej nam pomocy.

Nie mniejszą wdzięczność winienem wszystkim Uczestnikom – zawsze to podkreślam, że we wszelkiej formie rekolekcji biorą udział nie tylko słuchacze, ale i prowadzący. Nie ulega zatem wątpliwości, że osoby obecne na naszym spotkaniu swym aktywnym uczestnictwem ubogaciły również współprowadzących nasze kursy.

Życie codzienne każdego spośród nas jest czasem przynoszenia duchowych owoców. Oby każde spotkanie organizowane w ramach działalności Apostolatu Biblijnego było duchowym zasiewem przynoszącym dobry i obfity plon w naszej codzienności.

Chociaż po powrocie z Sulejówka trzeba mi było powrócić do mej zwykłej pracy wykładowcy w seminarium, to przecież posługiwanie w Apostolacie nie jest dla mnie jakąś dodatkową działalnością, lecz na równi z zajęciami seminaryjnymi główną formą mego posługiwania. Dlatego też już teraz, we współpracy z P. dr Danutą Radziszewską-Szczepaniak, przystępujemy do dalszego planowania naszych spotkań. Czasu jest jeszcze sporo, ale sądzę, że warto podać pierwsze dane, aby wszyscy zainteresowani mogli wstępnie zapoznać się z nimi.

Tak więc w okresie letnim 2016 roku planujemy zorganizować Wakacyjny Kurs Biblijno-Filozoficzny na temat „Śmierć – początek, czy koniec?” Kurs ten odbędzie się tym razem w naszym werbistowskim klasztorze w Pieniężnie w terminie od 14 do 20 lipca. Koszt uczestnictwa wyniesie 330 zł. od osoby (suma ta obejmuje nocleg i wyżywienie).

Zgodnie z przyjętą już formułą naszych letnich spotkań piątek i sobota (15 i 16 VII) oraz poniedziałek i wtorek (18 i 19 VII) poświęcone będą na konferencje i dyskusje, zaś niedziela (17 VII) ma być dniem luźniejszym, rekreacyjnym, wycieczkowym – jak zwykle koszty wycieczki, ew. restauracji, nie zostały uwzględnione we wspomnianych 330 zł.

Dokładniejszy plan naszego tegorocznego kursu, wraz z propozycjami zagospodarowania niedzieli, zostanie zaprezentowany w późniejszym terminie.

Tak jak zawsze nasz Wakacyjny Kurs Biblijno-Filozoficzny przeznaczony będzie dla osób pełnoletnich. Wszystkich, którzy zechcą w nim uczestniczyć, bądź uzyskać dodatkowe informacje, proszę o indywidualne zgłoszenia do mnie. Dane kontaktowe pozostają bez zmian:

Ks. Jan Bocian SVD
Kolonia 19
14-520 PIENIĘŻNO
Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Tel. kom. 696-752-593

Jednocześnie wszystkich proszę o wsparcie modlitewne, aby każde planowane przez Apostolat Biblijny spotkanie odbyło się na Bożą chwałę i dla naszego duchowego pożytku.

 

Ks. dr Jan Bocian SVD
Koordynator Apostolatu Biblijnego
Polskiej Prowincji Zgromadzenia Słowa Bożego

 

Werbistowski Apostolat Biblijny
Pieniężno Pierwsze 19, 14-520 Pieniężno
Tel.: (55) 24-29-233
E-mail: biblia@werbisci.pl