foto1
foto1
foto1
foto1
foto1Informacje z Apostolatu Biblijnego SVD

Okres letni bieżącego roku przeszedł już do historii. Był to czas obfitujący w wydarzenia religijne. Szczególnym zaś spośród nich była niewątpliwie pielgrzymka Papieża Franciszka do naszej Ojczyzny.

Oby ziarno rzucone w nasze serca przez Namiestnika Chrystusowego na ziemi przyniosło dobre i trwałe owoce.

W czasie minionego lata spotkaliśmy się również na kolejnym Wakacyjnym Kursie Biblijno-Filozoficznym. Było to już szóste nasze spotkanie. Nawiązaliśmy nowe znajomości, a dawne więzi – mam nadzieję – zostały pogłębione.

wkbibfil grupaTegoroczne spotkanie odbyło się w Pieniężnie, a jego temat brzmiał: „Śmierć – koniec, czy początek?”. Oby nasze przemyślenia wciąż owocowały pogłębieniem i umocnieniem naszej wiary, ożywieniem naszych więzi z Bogiem i Bliźnimi.

Trwa miesiąc październik, miesiąc – zgodnie z tradycją Kościoła katolickiego – w sposób szczególny poświęcony modlitwie różańcowej. Rozważając tajemnice z życia Jezusa i Maryi wzajemnie polecajmy się Bogu.

Ponieważ zaś bieżący rok zbliża się ku końcowi, zgodnie z tradycją Apostolatu Biblijnego Polskiej Prowincji Zgromadzenia Słowa Bożego, pragnę zaproponować Państwu uczestnictwo w kolejnym naszym spotkaniu. Jak zwykle o tej porze będzie to spotkanie sylwestrowe (30 XII 2016 – 2 I 2017). Otoczmy zbliżający się kurs sylwestrowy naszą modlitwą, może również różańcową.

Szczegółowe informacje na temat Sylwestra Biblijnego zamieścimy na stronie niebawem.

Werbistowski Apostolat Biblijny
Pieniężno Pierwsze 19, 14-520 Pieniężno
Tel.: (55) 24-29-233
E-mail: biblia@werbisci.pl