foto1
foto1
foto1
foto1
foto1Biblijno-filozoficzny kurs dla katechetów

W dniach 30. stycznia – 1. lutego 2017 roku Apostolat Biblijny Polskiej Prowincji Zgromadzenia Słowa Bożego przeprowadził Biblijno-Filozoficzny kurs dla katechetów.

Kurs, pierwszy tego rodzaju zorganizowany przez nasz Apostolat, odbył w Domu Misyjnym Św. Kazimierza Królewicza w Kleosinie. Tematem spotkania były „Granice tolerancji”.

Sam tytuł, jak również tematyka spotkania, podobna była do zakończonego niedawno Biblijno-Filozoficznego Sylwestra. Prelekcje zostały jednak nieco przepracowane, rozważono też kilka nowych aspektów omawianego problemu.

kurs dla katechetow2017 01W spotkaniu wzięło udział około 20 osób. Obecni byli przedstawiciele katechetów z diecezji Białostockiej i Łomżyńskiej. W zajęciach uczestniczyli też Współbracia-Domownicy z Domu św. Kazimierza oraz Parafianie.

Pragnę serdecznie podziękować o. Franciszkowi Martynie SVD, Rektorowi i Proboszczowi naszego Domu, jak również całej wspólnocie kleosińskiej za serdeczne przyjęcie zarówno ekipy Apostolatu Biblijnego oraz wszystkich Uczestników kursu i zapewnienie odpowiednich warunków do zorganizowania spotkania.

Dziękuję również wszystkim Uczestnikom, bez których cała nasza działalność nie miałaby sensu. Poświęcając swój wolny czas podczas ferii pragnęli spotkać się z nami i uczestniczyć w dyskusjach dotyczących rozważanych zagadnień. W ten sposób mogliśmy wzajemnie się ubogacić. Dziękuję również tym wszystkim spośród Państwa, którzy swą modlitwą wsparli nasze spotkanie w Kleosinie i wciąż wspierają działalność naszego Apostolatu.

Pragnę też poinformować, że tegoroczny Wakacyjny Kusr Biblijno-Filozoficzny odbędzie się w dniach 13-19 lipca w naszym klasztorze w Pieniężnie. Jego tematm będzie „Świat ludzkich uczuć”. Już teraz zapraszam. Dalsze informacje podam w późniejszym terminie.

Ks. dr Jan Bocian SVD
Koordynator Apostolatu Biblijnego
Polskiej Prowincji Zgromadzenia Słowa Bożego

Werbistowski Apostolat Biblijny
Pieniężno Pierwsze 19, 14-520 Pieniężno
Tel.: (55) 24-29-233
E-mail: biblia@werbisci.pl