foto1
foto1
foto1
foto1
foto1Wakacyjny Kurs Biblijno-Filozoficzny 2017

kurs bibfiloz2017Kończy się już rok szkolny 2016/2017 i zaczyna okres wakacyjny. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami pragnę raz jeszcze przypomnieć, a osoby chętne zaprosić, na Wakacyjny Kurs Biblijno-Filozoficzny na temat „Świat ludzkich uczuć”.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami tegoroczne nasze spotkanie odbędzie się w dniach 13-19 lipca 2017 roku w naszym klasztorze-seminarium w Pieniężnie.

Przyjazd zaplanowaliśmy na godz. 12:00 w czwartek (13 VII), zakończenie spotkania planujemy ok. godz. 14:00 w środę (19 VII). W niedzielę (16 lipca) przewidywana jest wycieczka z posiłkiem w restauracji – na ten dzień należy zabrać osobne fundusze, każdy zgodnie ze swymi możliwościami i pragnieniami.

Do tej pory zgłosiło się już kilkunastu uczestników, ale są jeszcze miejsca wolne. Dlatego, jeżeli nadal byłyby osoby chętne, by uczestniczyć w naszym spotkaniu, serdecznie zapraszamy. Kurs przeznaczony jest dla osób pełnoletnich. Dojazd do Pieniężna we własnym zakresie.

Zgłoszenia kierować można bezpośrednio do koordynatora Apostolatu Biblijnego Polskiej Prowincji Zgromadzenia Słowa Bożego:

Ks. Jan Bocian SVD
Pieniężno Pierwsze 19
14-520 PIENIĘŻNO
Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Tel. (+48) 696-752-593


Koszt uczestnictwa w kursie (obejmuje zakwaterowanie i wyżywienie) wynosi 340 zł. od osoby. Jednocześnie osoby, które pragnęłyby się jeszcze zgłosić prosimy, by po zarezerwowaniu miejsca, wpłaciły zaliczkę w wysokości 100 zł. na konto:

Zgromadzenie Słowa Bożego
ul. Ostrobramska 90
04-118 Warszawa

Bank PEKAO SA O/Grudziądz
59 1240 1949 1111 0000 1355 7706

koniecznie z podaniem imienia i nazwiska osoby wpłacającej oraz z dopiskiem „Zaliczka na Wakacyjny Kurs Biblijny”.

 

kurs bibfiloz2017Na wszystkich Państwa czekamy z ogromną radością – zarówno na tych, którzy uczestniczyli już w poprzednich naszych spotkaniach, jak również na wszystkich, którzy po raz pierwszy pragną spotkać się z nami.

Zgodnie z tradycją naszych spotkań tematykę ludzkich uczuć, emocji pragniemy rozważyć z punktu widzenia teologii (szczególnie objawienia biblijnego), oraz przez pryzmat filozofii (czyli w świetle naturalnego, przyrodzonego rozumu ludzkiego). Ponieważ zaś pragniemy, by czas naszego spotkania był również czasem budowania silniejszych więzi łączących nas między sobą i nade wszystko z Bogiem, na naszym spotkaniu tradycyjnie nie zabraknie czasu na luźniejsze rozmowy, oraz wspólną modlitwę: codzienną Eucharystię, adorację Najświętszego Sakramentu, modlitwę brewiarzową. Również zgodnie z tradycją naszych spotkań przypominamy, że uczestnictwo w poszczególnych punktach naszego programu uznajemy za dobrowolne.

Na zakończenie pragnę wszystkich zainteresowanych zaprosić do wspólnej modlitwy za zbliżający się kurs. Praktyka taka zrodziła się we wspólnocie Uczestników naszych spotkań. Przez około miesięczny okres poprzedzający każde nasze spotkanie łączymy się z osobami chętnymi w codziennej, choćby krótkiej modlitwie w intencji naszego kursu, Uczestników i prowadzących. Gdziekolwiek jesteśmy staramy się, choć krótkim aktem modlitewnym, polecić Bogu tę naszą wspólną intencję. Aby jedność naszej „zanoszonej w rozproszeniu modlitwy” była wyraźniejsza, staramy się czynić to około godziny 22. Czas oczywiście nie jest tutaj istotny, natomiast wspólna modlitwa może wyprosić nam potrzebne łaski i uczynić bardziej otwartymi na dary, którymi Bóg pragnie nas obdarzyć.

Pragnę wszystkim naszym Przyjaciołom i Uczestnikom naszych spotkań przekazać serdeczne pozdrowienia od Współprowadzącej nasze spotkania pani dr Danuty Radziszewskiej-Szczepaniak i ode mnie.

Ks. Jan Bocian SVD

 

 

Werbistowski Apostolat Biblijny
Pieniężno Pierwsze 19, 14-520 Pieniężno
Tel.: (55) 24-29-233
E-mail: biblia@werbisci.pl